Forum Osiedle Reda Park Strona Główna Osiedle Reda Park
Forum mieszkańców osiedla "Reda Park" budowanego przez firmę Semeko.
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zebranie wspólnoty REDA PARK 31,27,33,29,37,25,19

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Osiedle Reda Park Strona Główna -> Sprawy Osiedla
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
adam123
dopiero co zaczynam pisaćDołączył: 27 Lut 2014
Posty: 2
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 22:59, 27 Lut 2014    Temat postu: Zebranie wspólnoty REDA PARK 31,27,33,29,37,25,19

Kto był?

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez adam123 dnia Czw 23:07, 27 Lut 2014, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
df_14294
dopiero co zaczynam pisaćDołączył: 28 Lut 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:19, 28 Lut 2014    Temat postu:

Cześć, byłam na tym spotkaniu bo zebraniem tego nie można by było nazwać ....generalnie nic nie było z Zarządu przyszła tylko 1 osoba a 4 nie wiadomo co??Trzeba się zastanowić czy na pewno chcemy taki zarząd? Wczoraj wg ustawy o własności lokali i zgodnie z porządkiem obrad powinniśmy głosować nad ich absolutorium?No ale jak głosować jak oni nie wywiązują się z obowiązków ?btw jestem mieszkanka bloku Olimpijska 19 a. Niestety z mojej klatki były tylko dwie osoby.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
df_14294
dopiero co zaczynam pisaćDołączył: 28 Lut 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 18:50, 28 Lut 2014    Temat postu:

ZASADY ZWOŁYWANIA ZEBRAŃ WŁAŚCICIELI LOKALI

(Zawarte tu zalecenia nie wynikają wprost z ustawy o własności lokali, ale nie przeczą jej przepisom, zgodne są natomiast z przyjętymi powszechnie zasadami organizowania zebrań uchwałodawczych. Zalecenia te mogą stać się wewnętrznym prawem wspólnoty mieszkaniowej jeśli podejmie ona odpowiednią UCHWAŁĘ).
Najpóźniej 14 dni przed zebraniem zarząd winien:
1) wstępnie zawiadomić właścicieli o terminie zebrania oraz o przewidywanym porządku obrad (wskazane jest imienne zawiadomienie na piśmie, ale można przyjąć formę dużego, czytelnego ogłoszenia na klatkach schodowych). W zawiadomieniu musi być podany termin składania wniosków o rozszerzenie porządku zebrania;
2) przekazać komisji rewizyjnej Wspólnoty kompletne sprawozdanie z działalności gospodarczej zarządu, w szczególności sprawozdanie finansowe.
Do 10 dnia przed zebraniem zarząd winien:
1) zbierać wnioski o rozszerzenie porządku zebrania. Wnioski podpisane przez 10% właścicieli OSÓB, a nie udziałów!) MUSZĄ być włączone do projektu porządku obrad.
Na 5 dni przed zebraniem zarząd winien dostarczyć wszystkim właścicielom na piśmie (za potwierdzeniem odbioru):
1) ZAWIADOMIENIE O ZEBRANIU, zawierające szczegółowy projekt porządku obrad (UWL, art. 32; wzór takiego projektu drukujemy w tym Aneksie)
2) PROJEKTY UCHWAŁ, które mają być podjęte w toku zebrania (zarówno przygotowane przez zarząd, jak przez grupy właścicieli)
3) REGULAMIN ZEBRANIA WŁAŚCICIELI lub (jeśli wspólnota nie uchwaliła jeszcze takiego regulaminu)
4) informację o tym, jakie decyzje dotyczące wspólnoty mieszkaniowej mogą być podejmowane WYŁĄCZNIE uchwałami właścicieli, jakie zatem są kompetencje zebrania. (Decyzje wymienione w art. 22 ust. 3 UWL, a także UCHWAŁA O FORMIE ZARZĄDU oraz WYBÓR I ODWOŁANIE ZARZĄDU.)
5) informację o tym, KTO i na jakich prawach MOŻE UCZESTNICZYĆ w zebraniu właścicieli lokali
6) nazwisko osoby (jednej osoby!), która będzie na zebraniu REPREZENTOWAĆ GMINĘ JAKO WŁAŚCICIELA LOKALI; osobą tą nie powinien być pracownik jednostki komunalnej sprawującej administrację lub zarząd w danej wspólnocie. Osoba reprezentująca gminę jako właściciela musi dysponować pełnomocnictwem podpisanym przez burmistrza (wójta, prezydenta miasta); pełnomocnictwo podpisane przez inną osobę jest nieważne i nie daje prawa uczestnictwa w głosowaniach ani na zebraniu, ani przy indywidualnym zbieraniu głosów przez zarząd. Dokument musi określać ZAKRES pełnomocnictwa zastępstwo w funkcjach właściciela lokali) i ADRES Wspólnoty, której dotyczy. [Wzór pełnomocnictwa w poradniku]
7) INFORMACJĘ O WIELKOŚCI UDZIAŁU i o kosztach utrzymania nieruchomości przypadających na danego właściciela; [Wzór takiej informacji drukujemy w niniejszym Aneksie w rozdz. "Wyliczanie wysokości opłat we wspólnocie mieszkaniowej"]
Zarząd ma obowiązek zwołać ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZE raz w roku, nie później niż 31 marca. Jeżeli zarząd nie uczyni tego w terminie, coroczne zebranie sprawozdawcze może zwołać każdy z właścicieli lokali [UWL, art. 30 ust. 1]. W takiej sytuacji każdy właściciel może również domagać się ustanowienia przez sąd zarządcy przymusowego [UWL, art. 26]. Zarząd ma także obowiązek zwołać zebranie W KAŻDEJ SPRAWIE I W KAŻDYM TERMINIE na wniosek jednej dziesiątej ogółu właścicieli (w tym przypadku liczy się OSOBY, a nie udziały, bo zasada głosowania udziałami dotyczy jedynie uchwał właścicieli, a nie ich wniosków). Ustawa mówi [UWL art. 31], że zebrania takie zwołuje się "w razie potrzeby", ale o tym, czy istnieje potrzeba zwołania zebrania w danej sprawie (sprawach), decydują właściciele lokali członkowie wspólnoty.
Przewodniczącym zebrania nie powinien być członek zarządu. Utrudniło by to obiektywną ocenę pracy zarządu, a ocena taka jest jednym z głównych zadań zebrania właścicieli [UWL, art. 30, ust. 2 p. 2]. Przewodniczącego zebrania wybiera się na zasadzie "1 człowiek 1 głos"; wybór przewodniczącego zebrania nie jest uchwałą właścicieli, a tylko uchwały podejmuje się przez głosowanie udziałami.
Wspólnota może podjąć UCHWAŁĘ, która sprecyzuje FORMALNE WARUNKI WAŻNOŚCI ZEBRANIA, np.:
1) Termin zebrania musi być dogodny dla właścicieli, tak aby wszyscy oni mogli wziąć udział w zebraniu. Nie należy organizować zebrania w godzinach pracy, tzn. między godz. 6.00 a 17.00. Nie należy też organizować go w czasie zwyczajowo i ustawowo uznanym za czas wypoczynku, np. w niedzielę albo w dniach świąt państwowych i kościelnych. A zatem zebranie właścicieli może się odbyć wyłącznie w dzień powszedni, w godz. 17.00-22.00. Zebranie wyznaczone w innym terminie, a także wszystkie podjęte na nim uchwały mogą być unieważnione ze względów formalnych.
2) Miejsce zebrania musi być tak wybrane, aby swobodnie pomieścili się wszyscy uprawnieni do udziału w zebraniu. Jeżeli lokal, w którym zorganizowano zebranie, nie spełnia tego warunku zebranie i wszystkie podjęte na nim uchwały mogą być unieważnione ze względów formalnych.
3) Zarząd musi najpóźniej na 5 dni przed zebraniem dostarczyć wszystkim właścicielom pisemne zawiadomienie o zebraniu (zawierające szczegółowy porządek dzienny), a także dane o wielkości udziałów oraz podstawowe informacje o kosztach utrzymania nieruchomości i wynikających stąd opłatach. Jeżeli dokumenty te nie zostaną dostarczone w wymaganym terminie, zebranie i wszystkie podjęte na nim uchwały mogą być unieważnione ze względów formalnych.
4) Zawiadomienie o zebraniu winno być podpisane: "Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej ............... (adres)". Jeżeli warunek ten nie zostanie spełniony zebranie i wszystkie podjęte na nim uchwały mogą być unieważnione ze względów formalnych.
Przypominamy, że wymienione wyżej zasady, nie sprecyzowane w ustawie o własności lokali, będą obowiązywały we wspólnocie mieszkaniowej tylko wtedy, kiedy zostaną przyjęte uchwałą właścicieli lokali, zgodnie z [UWL, art. 23.]
UCHWAŁY NIEOBOWIĄZKOWE, ALE NIEZBĘDNE
W porządku obrad zebrania właścicieli lokali powinny znaleźć się (jeśli nie znalazły się do tej pory)pewne fundamentalne uchwały, regulujące i normujące życie wspólnoty. Oto najważniejsze z nich:
1) Uchwała zatwierdzająca Statut (Regulamin) Wspólnoty
2) Uchwała zatwierdzająca Regulamin Zebrania Właścicieli
3) Uchwała zatwierdzająca Regulamin Pracy Zarządu
4) Uchwała zatwierdzająca zasady działania Komisji Rewizyjnej
5) Uchwała o wyborze Komisji Rewizyjnej
6) Uchwała zobowiązująca Zarząd do otwarcia odrębnego rachunku bankowego Wspólnoty i prowadzenia dla niej odrębnej księgowości.
PORZĄDEK OBRAD ZEBRANIA WŁAŚCICIELI LOKALI
(wzór opracowany przez Stowarzyszenie "Wspólnota Mieszkaniowa"), referujący - pochylony
1) Otwarcie obrad i wybór prezydium zebrania (przewodniczący, sekretarz, ............), zarząd
2) Przyjęcie porządku obrad, przewodniczący zebrania
3) Wybór komisji skrutacyjnej (2 lub 3 osoby)
4) Wybór komisji wnioskowej
51) Przyjęcie protokółu [2] z poprzedniego zebrania sprawozdawczego
61) Sprawozdanie zarządu zarząd
71) Sprawozdanie komisji rewizyjnej i wniosek w sprawie absolutorium dla zarządu, komisja rewizyjna
81) Dyskusja nad sprawozdaniami i podjęcie uchwały w sprawie absolutorium dla zarządu
9) Podjęcie uchwały o wynagrodzeniu zarządu (członków zarządu), komisja rewizyjna
103) Rozpatrzenie wniosku o odwołanie zarządu i wybór zarządu, wnioskodawca
111) Podjęcie uchwał określających granice zwykłego zarządu oraz maksymalne zobowiązania finansowe, zarząd
121) Przedstawienie rocznego planu rzeczowo-finansoweg zarząd; opinia komisji rewizyjnej komisja rewizyjna dyskusja nad planem rzeczowo-finansowym
131) Podjęcie uchwały w sprawie planu rzeczowo- finansowego i wysokości opłat wnoszonych przez właścicieli lokali.
14) Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach ............, wnioskodawcy i podjęcie uchwał w tych sprawach.
15) Wolne wnioski
---------------------------------
[1] Tylko na corocznym zebraniu sprawozdawczym, albo na wniosek zarządu lub 1/10 właścicieli.
[2] KAŻDE zebranie musi być protokołowane. Sporządzenie protokołu, zawierającego treść uchwał i wyniki wszystkich głosowań, należy do obowiązków zarządu. Protokół sprawdzają, uzupełniają i podpisują sekretarz i przewodniczący zebrania.
[3] Tylko w przypadku zgłoszenia wniosku o odwołanie zarządu (nieudzielenie absolutorium należy traktować jako zbiorowy wniosek o odwołanie zarządu).


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mc158
znam się na osiedluDołączył: 16 Kwi 2011
Posty: 46
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Pią 21:23, 28 Lut 2014    Temat postu:

po co to ta wstawka o zasadach zwolywania zebran, jak i tak nikomu sie nie chce czytac tego bo to nie dosc ze nudne to malo kogo to interesuje, a co do zebran jak mieszkam na naszym pieknym osiedlu prawie od samego poczatku to kazde zebranie jakie bylo organizowane zawsze wypada w takim czasie gdy mnie nie ma w kraju, a bardzo chetnie bym sie wybral i bym sie wypytal o pare spraw, ale chyba nie jest mi dane trafic na takie zebranie choc jak pisalem wczesniej fajnie by bylo gdyz tez mam moj glos oddawany wczasie glosowan jest mocny.

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
df_14294
dopiero co zaczynam pisaćDołączył: 28 Lut 2014
Posty: 9
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Sob 3:08, 01 Mar 2014    Temat postu:

Mówisz ze to nudne i mało kogo to interesuje? Jeśli ktoś nie zna ustawy to powinno to być potrzebne chociażby dla przetrawienia.Pytanie czy w ogóle wiesz po co dokładnie organizowane są te spotkania, jakie uchwały się podejmuje itd?Na piśmie w ciągu 7 dni od planowanej daty posiedzenia powinieneś dostać tzw porządek obrad i u nas tak było. Chcesz być na zebraniu ale nie wiesz po co tam idziesz?To tak samo jak Państwo głosowało na Tuska głosowali bo nie było na kogo i na co a teraz wszyscy narzekają ze jak ciężko jest w Polsce....

Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez df_14294 dnia Sob 3:15, 01 Mar 2014, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr
AdministratorDołączył: 05 Sty 2009
Posty: 160
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 6 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Reda Park

PostWysłany: Pią 9:25, 20 Sty 2017    Temat postu:

Witam, ma ktoś e-mail do zarządu wspólnoty wlasnie tych budynków?

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Osiedle Reda Park Strona Główna -> Sprawy Osiedla Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin